Риба Лин

Риба Лин фото

Лин відноситься до сімейства коропових. Це своєрідна риба з красивим забарвленням і червоними очима. Забарвлення луски лина може змінюватися від світло-оливкового до практично чорного кольору. Все залежить від середовища проживання даної риби. Якщо дно водойми рясно замулене або водойма розташована на торфовищах, то забарвлення лина зазвичай темне. Піщане дно робить луску риби світлою.

Одна з основних особливостей лина - це його слиз. Вся поверхня риби вкрита рясним шаром цього слизу. Перебуваючи тривалий час на повітрі, слиз починає висихати і темніти. Через це лин вкривається темними плямами.

Лин зростає досить тривалий час. Найчастіше рибалкам трапляються екземпляри від 500 гр. до 1.5 кг. Риба понад півтори кіло - це вже рідкість.

Нерест лина зазвичай починається в червні, коли вода прогрівається до 18-20 градусів, та триває приблизно до середини липня. Нереститься він виключно поблизу водної рослинності.

Вибір місця і часу лову, прикормка на лина

Лин вважається ледачою рибою. Він не любить далеко і глибоко плавати. Він полохливий і в міру обережний. Віддає перевагу неглибокім водоймам або мілині з відсутністю будь-якої течії. Кращим місцем перебування даної риби є місця з рясними заростями і водоростями. Поселившись на певній території водойми він зазвичай не змінює свого місця проживання. Веде самотній спосіб життя, крім нерестового періоду.

Риба Лин фото

Обираючи місця лову лина потрібно враховувати всі вищеописані особливості риби. Також після підгодовування місця лову лина потрібно звертати увагу на можливу появу рясних бульбашок повітря і каламуті, піднятих з дна. Це може говорити про те, що лин вже на місці закормки. В такому випадку слід закинути снасть саме в зону появи таких бульбашок. Я сам не раз спостерігав таку поведінку риби. Відразу по прибуттю на водойму закидав в місце передбачуваного лову кілька шматків пресованої макухи. Поки готував снасті й наживку, риба підходила до прикормки. Через мулисте дно, шматки макухи провалювалися під мул. Лин, відчуваючи приємний запах, починав розривати прикормку, створюючи при цьому вищеописану муть і бульбашки повітря. Закид снасті в таке місце практично завжди призводив до швидкої покльовки.

Загодовувати місце можна як макухою, так і різними привареними кашами, наприклад, пшонкою або "Геркулесом". Можна використовувати комбінації з макухою, хлібом і вареною картоплею. До речі не буде зайвим у прикормці й опариш або свіжий рубаний черв'як. Також лин досить добре любить сир. Тому його добавка в прикормку без сумнівів буде притягувати рибу до місця лову.

Якщо вибране рибалкою місце для лову сильно зарощене рослинністю, то попередньо, за день до риболовлі, потрібно розчистити невелику ділянку для закидання снастей. Це можна зробити звичайними граблями. Від ряски можна позбутися за допомогою конструкції з очерету. Його можна пов'язати в квадрат або прямокутник і кинути в розчищене місце. Після цього ряска оточить очерет тільки зовні. Внутрішня зона залишиться чистою.

Інтенсивно клювати лин починає приблизно з середини літа. Якщо погода залишається спекотною, то непогано рибалити можна аж до початку осені. Рибалка на лина частіше закінчується невдачею, коли відбувається зниження атмосферного тиску. В цьому випадку краще почекати нормалізації тиску і тільки потім відправлятися на водойму. Зниження температури води діє на клювання лина аналогічно. Кращою умовою для лову вважається похмура погода з дрібним дощем. Але обов'язково має бути не холодно.

Починати риболовлю краще зі сходом сонця і ловити до 10-11 години ранку. Також можна полювати за линем ввечері, за 2-3 години до заходу сонця. До речі, по багаторічним спостереженням одного з рибалок, фаза місяця ніяк не впливає на клювання лина. Важливо під час лову дотримуватися тиші, так як лин риба досить полохлива. Також не рекомендується тримати вудку в руках, так як можна випадково натягнути волосінь або створити рухому на воді тінь від вудлища. Це все може налякати рибу. До моменту підсікання снасть повинна бути нерухомою. Що стосується волосіні, то краще використовувати безбарвну або з зеленими відтінками, товщиною приблизно 0.3 мм.

Лин риба, фото

Наживка на лина або на що клює лин

Харчується лин рослинністю, а також різними молюсками, рачками, комахами, п'явками, опаришем, мотилем і черв'яками. Виходячи з цього можна визначити варіанти наживки. Якщо в якості останньої використовувати опариша або черв'яка, то краще насаджувати їх на гачок по кілька штук, так званим пучком. Особливу увагу потрібно приділити п'явкам, так як лин добре харчується ними і для нього це ласощі. Також непоганим варіантом буде очищений від черепашки равлик або слимак.

Можна приготувати більш складну насадку: свіжий домашній сир середньої щільності і без кислинки розминають за допомогою вилки до однорідної маси. Потім додають борошна і трохи рідкого меду. Перемішують до утворення тістоподібної маси. На гачок надягають кульки розміром трохи більше горошини. Таку наживку лин дуже любить.

Ще одним добрим варіантом насадки поділився один зі знайомих рибалок: борошно + варена вівсяна крупа + яєчний жовток + свіжа і ароматна мелена макуха. Ці інгредієнти замішуються в тісто і насаджуються на гачок невеликими кульками.

Апетит в різних умовах у лина може змінюватися. Тому відправлятися на рибалку слід маючи кілька видів наживки. Якщо клювання на одну з них немає тривалий час, то необхідно перейти на іншу. По можливості, наприклад, маючи кілька гачків на волосіні або кілька вудлищ, краще спробувати закинути якомога більше варіантів насадки. Таким чином, можна буде швидше визначити найбільш ефективні ласощі для лина.

Реклама заважає?
Платна водойма для риболовлі в с. Омельгород
Платно від 350 грн.
Берегова лінія водойми більшою мірою оточена очеретом. Максимальна глибина приблизно 3,5 метра. Ставок не спускний

Оновлено: 15.07.2021